Daha Zevkli bir cinsel ilişki için yapmanız gerekenler

Cinsel hayat bireyin mutluluğunu etkileyen temel konuların başında gelir. Düzgün ve verimli bir cinsel yaşantısı olan kişiler, özgüvenli ve hayata karşı dirayetli karakter kazanırlar. Cinsel hayatın düzeni ve sağlığı önemli, peki cinsel ilişki sırasında ve orgazm anında daha fazla keyif almak mümkün mü?

Cinsel birleşimdeki zevki arttırmaya yönelik araştırmalar, uzun zamandır batı dünyasında ve akademik çevrelerinde ele alınmaktadır. Cinselliği doyasıya yaşayanların, aldıkları hazzı arttırma arayışları bu çalışmalara gebe olmaktadır.  Yapılan çalışmalarda ortaya koyulan en önemli bulguların başında, sağlıklı bir psikoloji ile yapılan cinsel birleşme, psikolojik sorunlar ile uğraşan partnerlerin cinselliğinden çok daha keyif verici bir hal almaktadır.  Kişi, stresli iş hayatı, kaygı gibi sorunları iş yerinde bıraktığını düşünebilir, yalnız bu durum pekte öyle olmaz. Bilinçaltı, gün içerisinde ve geçmişte yaşanan olumsuz olayları kaydederek, cinsel birleşme sırasında keyif mekanizmasını baskılamaktadır.

Psikolojik pek çok etkenin yanı sıra, cinsel birleşme sırasında bencil davranan partnerlerinde alınan zevki karşı taraf için azalttığı gerçeği ortadadır. Hemen boşalan birey, partnerinin keyfini yarıda bırakarak onun boşalmasını sağlamadığı için karşı tarafta keyifsiz bir hava oluşturacaktır. Cinsel hayatın keyifli ve sağlıklı olması için, çiftler aralarında birbirlerine saygı duyarak ve isteklerine cevap vererek hareket etmeli. Cinsel yaşamda alınacak keyif, kişinin daha mutlu birisi olmasına yol açacağından ötürü, son derece kritik öneme sahip bir durumdur.